Lokalizacja floty firmowej

Dzięki analizie dystansu pokonanego przez pojazd w przeszłości możliwe jest zidentyfikowanie obszarów, w których można dokonać oszczędności oraz sposobów na usprawnienie procesów biznesowych. Niezawodne systemy monitorowania pojazdów dokładnie rejestrują czas pracy i godziny pracy. Można również przeglądać historyczne dane dotyczące lokalizacji pojazdu, w niektórych przypadkach nawet sprzed 90 dni. Rozwiązanie to jest również idealne dla flot pojazdów elektrycznych, które są często ładowane.

Dzięki tym informacjom można skuteczniej ocenić wydajność pojazdu i wykorzystanie zasobów. Pozwala na identyfikację wzorców i anomalii w codziennej wydajności floty, co z kolei umożliwia podejmowanie świadomych decyzji w celu poprawy eksploatacji pojazdów.

Ile kosztuje usługa monitoringu pojazdu

Cena monitoringu pojazdów jest bardzo zróżnicowana w zależności od wybranych opcji i funkcji. Kwestie takie jak liczba monitorowanych pojazdów wpływają na ogólny koszt wdrożenia rozwiązania do monitorowania pojazdów.

Wdrożenie systemu monitorowania

Mimo że z wdrożeniem systemu monitorowania pojazdów wiążą się koszty początkowe, można uzyskać znaczne oszczędności. Na przykład zwiększenie wydajności poprzez lepszy dostęp do informacji może zapewnić oszczędności w takich obszarach jak przebieg, czas i identyfikacja innych czynników, które negatywnie wpływają na wydajność pojazdu.

Monitoring pojazdów z wykorzystaniem GPS opiera się na globalnym systemie pozycjonowania. Najpierw w pojeździe instalowane jest urządzenie, które pełni funkcję odbiornika sygnału GPS. Podstawowa wersja nie wymaga żadnych urządzeń poza smartfonem, natomiast inne systemy mogą wymagać zainstalowania innego typu urządzenia. Urządzenia wyposażone w system GPS utrzymują stałą łączność z satelitami, gdy pojazd jest w ruchu. Systemy monitorowania pojazdów mogą rejestrować dokładną lokalizację pojazdu, a także inne ważne dane, takie jak kierunek jazdy i prędkość.

monitoring i lokalizacja pojazdów
Adres

Fordońska 12g

Newsletter