Monitoring pojazdów za pomocą GPS

Systemy satelitarne GPS nie wymagają dostępu do sieci komórkowej i mogą zapewniać aktualizacje w czasie rzeczywistym. Dzięki temu sprawdzają się na wymagających trasach i w terenie, gdzie sygnał sieci komórkowej nie jest dostępny. W obu przypadkach systemy GPS działają z niezawodną dokładnością.

Jeśli chodzi o zarządzanie flotą i optymalizację jej kosztów, korzystanie z systemów monitorowania pojazdów ma wiele zalet. Natychmiastowa lokalizacja kierowców i ładunków jest szczególnie przydatna w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, co czyni ją nieocenionym narzędziem ochrony najcenniejszych zasobów firmy.

Dokładne szacowanie drogi

Systemy monitorowania pojazdów mogą również pomóc w dokładniejszym oszacowaniu czasu przyjazdu, zwłaszcza jeśli rozwiązanie zapewnia dokładne informacje o drogach. Ta funkcjonalność umożliwia szybszą reakcję na niespodziewane zatory drogowe lub informuje kierowców o wyborze alternatywnej trasy.Solidne rozwiązanie do monitorowania pojazdów zapewnia również dowód dostawy, jeśli jest wymagana, oraz informacje o czasie spędzonym w siedzibie firmy.

Monitorowanie ułatwia zarządzanie flotą

Rozwiązania do monitorowania pojazdów usprawniają również procesy komunikacji z kierowcami i oceny wydajności. Może na przykład dostarczyć informacji o stylu jazdy konkretnego kierowcy, co może być dobrą podstawą do doboru programów szkoleniowych.

Monitoring pojazdów może również pomóc w planowaniu trasy. Podaje propozycje szybszych i lepszych tras, a także uwzględnia dopuszczalne godziny pracy kierowcy na zmianę, aby zapewnić zgodność z przepisami. Innymi słowy, usługa zapewnia wgląd w osiągi pojazdu, który nie był możliwy w przypadku starszej technologii.

monitoring i lokalizacja pojazdów
Adres

Fordońska 12g/b

Newsletter